Hits: 11636

Prečo sa volá ? Nuž preto, lebo sa s manželkou jej majiteľ dohodol, že názov bude zložený z mena Richard, jej mena Zlatica a ich spoločného priezviska Cirák. sa nachádza v Banskej Bystrici na nám. č. 20. Vchod do je z Lazovnej , čo je od asi 60 metrov. Predajňa má len krátku históriu, otvorila po prvýkrát 6. novembra 2006 a má rozlohu 89 m2. Je orientovaná hlavne na predaj akváriových rybičiek a predaj rastliniek do akvárií. Je to Rišov koníček, ktorému sa s menším prestávkami venuje takmer 30 rokov. V akváriách sa nachádza veľmi široký výber rybičiek z celého sveta. V tejto predajni sa v poslednom období konajú aj tzv. „akvastretká“, na ktorých sa stretávajú skúsení ale aj menej , ktorí sa vzájomne dopĺňajú o skúsenosti z oblasti .

V najväčšej miestnosti, sa nachádza predajný pult, na ktorom sú umiestnené rôzne druhy granulovaného, vločkového a mrazeného krmiva v rozváženom stave, ale aj v originálnom balení, teráriá s rôznymi druhmi hadov a iných teráriových zvierat. Ponuka krmív je pestrá, nájdu sa tu najmä výrobky firiem TROPICAL, , DAJANA. Mrazené sú zastúpené v plnej zostave. Veľmi kladne hodnotím, že Richard máva v ponuke aj živú potravu – koretru, patentku a . V presklenej časti predajného pultu sú rôzne pochúťky pre psov a , ako aj potreby pre akvaristov a teraristov. Za predajným pultom sa nachádzajú tri väčšie kovové stojany, na ktorých sú umiestnené rôzne druhy filtrov do akvárií, vzduchovacie , , a ako aj keramiky slúžiace na dekoráciu do akvárií. Okrem iného aj potreby pre chovateľov teráriových zvierat, hlodavcov, vtákov a v neposlednom rade aj pre chovateľov psov a mačiek. V tejto miestnosti, v ľavej časti sa nachádzajú kovové stojany na ktorých je celkom umiestnených 50 akvárií, pričom najväčšie má objem 550 litrov. V strede miestnosti sa nachádza aj antikorová tzv. „vaňa“, ktorá má objem do 1000 litrov a v nej spokojne plávajú rôzne farebné druhy karasov a kaprov ako aj jeseterov, určených hlavne do vonkajších záhradných jazierok. V druhej miestnosti sa nachádzajú rôzne druhy terárií a akvárií a klietok. V tejto miestnosti sú aj teráriá s väčšími druhmi plazov a klietky s rôznymi druhmi okrasných vtákov. Ponuku rastlín tvorí prevažne ponuka -DAHO v emerznej aj v submerznej forme. Obľúé sú najmä druhy rodov , a Crinum. v akvaristike sú najmä od firmy .

Riša bavia a je to vidieť aj v jeho predajni. V nádržiach sa nachádza veľké množstvo druhov rýb, z ktorých viaceré nepatria do bežného sortimentu v chovateľských obchodoch. Riša som poznal ešte predtým, ako si „spravil“ Akvaristiku a poznal som ho ako nadšenca, ktorý vtedy pre seba aktívne sám zháňal od výmyslu sveta. Pravdepodobne tomu zostal verný, pretože v jeho obchode vždy nájdete zaujímavé kúsky aj pre ostrieľaného chovateľa. Je škoda, že predajňa spredu nepôsobí prívetivo. Fasáda mestskej je ošarpaná a doslova škaredá. Ďalšou vecou, ktorá by sa hodila ku nádržiam je pozadie, keďže v stojanoch sú bez neho. Lepšie by vynikli aj a celé by to získalo kompaktnosť. V čase mojej nedávnej EXOTIC Show v Banskej Bystrici som zistil, že Richard dal za . V akvaristike RIZLACI sú vždy, keď som tam, očividne v poriadku. Akvaristika RIZLACI je pre mňa veľmi zaujímavá. Nie je to typická uhladená predajňa, premyslená do detailov, ale je to dielo, ktoré sa stavia za pochodu. Zanietený akvarista by si mal do nej cestu nájsť a verím tomu, že vďaka zaujímavým rybám vo výbornom stave a prístupu personálu, sa tam aj často vráti.

Use to Comment on this Post