Hits: 3174

17.10.2009 – Lázeňský dům Aurora. Akciu poriadal v spolupráci s Festival o.s.. Burzu navštívili dvoma autami. Niektorí sme sa prišli popozerať, niektorí sme aj predávali. Musím povedať, že rybičky boli pekné, ponuka bola široká, aj rastlín bolo dosť, aj techniky. Akvarista si prišiel na svoje. Samozrejme, akcia poslúžila aj spoločensky, zišli sme sa starí aj noví známi z rôznych kútov Česka a Slovenska. Mám však aj kritiku, ani nie na organizátora, ale skôr na predajcov. boli veľmi nízke. Som presvedčený o tom, že to je tragédia. Predávať tetričky po 6-10 Kč a veľké 10 cm po 10 Kč likviduje. Dôvod musí byť každému rozumnému človeku zrejmý.

Po akcii sme mali možnosť ísť vďaka organizátorovi, na dohodnutý obed a potom nás na prednáške Vladko Bydžovský oboznámil so svojimi zážitkami na cestách vo východnej Ázii. Nepamätám si presne už, čo všetko ukazoval, ale mám pocit, že okrem iného, určite . Ostal mi z pocit o tom, že v Ázii berú akvaristiku ako dobrý , že sa o obchodníkov perfektne starajú. A že majú možnosť sa akvaobchodníci prezentovať, že je tomu venovaná taká pozornosť, aká sa tu možno nevenuje ani automobilovému priemyslu. majú možnosť vystavovať nielen tovar, ale môžu si zasúťažiť so svojimi rybami, iste aj s celými akváriami. Na môj vkus to bolo až trošku príliš obchodné a chladné, každopádne chápem že som sa pozeral na , ktoré mali slúžiť obchodnému zámeru.

Nakoniec sme nasadli do á, s domácimi sme sa stavili pri pumpe na (pre mňa bizarné 🙂 ) a šli sme Zdeňkovi Dočekalovi, kde sme obdivovali jeho , vyprávali, bavili sa. Bolo to veľmi príjemné posedenie medzi parádnymi rybami v tichej, už vtedy zasneženej dedinke vo vrchovine. Čo vám budem hovoriť, kto poznáte Zdeňka, ľahko prijmete informáciu, že sme prišli hlboko v .

Use to Comment on this Post