Hits: 4448

Meno sa v Piešťanoch v minulosti vyskytovalo. Dnes je ich už pomenej. Je možné, že pochádzali z okolia. Nejakí boli v Hornej Strede, čo je 5 km od Piešťan. Zrejme bolo viac vetiev, pretože „naši“ sú . Napr. v obci pri Nitre bolo veľmi veľa Púchovských.

, ktorý je najstarší známy je . Jeho syn – tiež Jano mal vynikajúci sluch a zmysel pre hudbu. Sám hral a spieval a vštepil lásku k hudbe aj svojim synom Janovi, Jozefovi, Viliamovi. Tvorili základ skupiny Púchovskí, ktorí chodili hrávať po celom okolí. Hrali aktívne až do roku 1961. Boli obľúbený a veľmi známy. Dedko , ktorý zomrel v roku 1931 robil u baróna Leonhárdyho v Šarfii. Mimochodom tento barón si vzal Winterovu dcéru. V roku 1909 sa presťahovali naspäť do Piešťan.

U jeho syna Jána sa začali prejavovať muzikantské sklony. Mal vynikajúci sluch, napriek tomu, že nepoznal noty, spieval a hral so svojimi deťmi v rodinnej kapele „Púchovskí“. Jeho syn Ján hral na harmoniku, krídlovku, , a . Počas vojny sa cez trenčianskeho kapelníka Hirnera ako krídlovák dostal do Levoče kde začal hrávať na . Syn Viliam hrával na , na harmoniku. Dcéra Emília hrala tiež. Napokon jej manžel hrával s Púchovskými na a bol rovnako z muzikantskej rodiny a na ich harmonike hrával po vojne syn Ján. Syn Jozef hral na saxafón a na . Aktívne hrávali asi do roku 1961, kedy Viliam odišiel hrať s Michalom Šugrom (bratrancom) – , Michalom Balážikom – a Tiborom Ondrejkovičom pod Červenú vežu.

Use to Comment on this Post

/" target="_blank">