Hits: 83842

Akvaristike sa aktívnejšie venujem asi od roku 1990. Svoje prvé ryby som mal asi v roku 1982. Choval odvtedy množstvo rýb, od gurám, tetier, mečoviek, gupiek, skalárov, až po cichlidy, dánia, neónky, závojnatky, všetko možné. Venujem sa aj trošku akvaristickému spoločenskému životu. Svojho času som bol členom klubu.akva.sk. Okrem toho som zvolával stretnutia v Bratislave, na ktorých sa za cca 3 roky prestriedalo viac ako 200 ľudí. Chodím na výstavy, akvaristické a chovateľské veľtrhy, poznám množstvo akvaristov, chovateľov. Bol som medzinárodný posudzovateľ Poecilia reticulata v rámci IKGH a posudzovateľ živorodých rýb. Okrem toho publikujem články, svoje, ale aj články a fotografie iných autorov.

Druhové bohatstvo chovaných rýb, kreviet, slimákov v súčasnosti a v minulosti – 135 druhov. 

Momentálne X druhov:

  1. Poecilia reticulata

V minulosti (135):

  1. Aequidens pulcher
  2. Amatitlania nigrofasciata
  3. Ancistrus cf. cirrhosus
  4. cf. cirrhosus Albino
  5. Aphyocharax anisitsi
  6. Apistogramma agassizii Fire Red
  7. Apistogramma viejita Red
  8. Astatotilapia latifasciata
  9. Aulonocara jacobfreibergi Eureka
  10. Aulonocara maleri
  11. Aulonocara sp. OB
  12. Aulonocara sp. „Fire Fish“
  13. Barbus conchonius
  14. Barbus tetrazona
  15. Barbus titteya
  16. Betta splendens
  17. Boehlkea fredcochui
  18. Boraras brigittae
  19. Boraras maculatus
  20. Boraras urophthalmoides
  21. Carinotetraodon travancoricus
  22. Celestichthys margaritatus
  23. Cichlassoma sajica
  24. Cnesterodon decemmaculatus
  25. Colisa chuna
  26. Colisa labiosa
  27. Colisa lalia
  28. Colisa lalia Blue
  29. Colisa lalia Cobalt
  30. Colisa lalia Red
  31. Copadichromis azuereus
  32. Copadichromis borleyi kadango Red Fin
  33. Copadichromis ivory Undu Reef
  34. Corydoras aeneus
  35. elegans
  36. habrosus
  37. hastatus
  38. julli
  39. nanus
  40. Corydoras paleatus
  41. paleatus Albino
  42. panda
  43. Corydoras pygmaeus
  44. sp. Black Venezuela
  45. sterbai
  46. Ctenochromis horei
  47. Cynotilapia afra
  48. Cyphotilapia gibberosa
  49. Cyprichromis leptosoma Mpulungu
  50. Cyrtocara moorii
  51. Danio frankei
  52. Danio choprae
  53. Dicrossus filamentosus
  54. Girardinus falcatus
  55. Girardinus metallicus
  56. bimaculatus
  57. lifalili
  58. Hemigrammus caudovittatus gold
  59. Hemigrammus rhodostomus
  60. Hemigrammus rodwayi
  61. bimaculatus x lifalili
  62. Heterandria formosa
  63. Hyphessobrycon amandae
  64. Hyphessobrycon bentosi
  65. Hyphessobrycon erythrozonus
  66. Hyphessobrycon flammeus
  67. Hyphessobrycon flammeus diamant
  68. Chapalichthys pardalis
  69. Ilyodon whitei
  70. Iodotropheus spriengerae
  71. Iriatherina werneri
  72. Julidochromis marlieri
  73. Labeotropheus trewavasae rosa
  74. Labeotropheus trewawasae Thumbi West Red Top
  75. Labidochromis caeruleus
  76. Labidochromis caeruleus Chadagha
  77. Labidochromis hongi Sweden
  78. Limia melanogaster
  79. Limia tridens
  80. Macropodus opercularis
  81. Maylandia estherae Marmalade Cat
  82. Maylandia estherae O morph
  83. Maylandia lombardoi
  84. Melanochromis auratus
  85. Melanochromis auratus Albino
  86. Melanochromis cyaneorhabdos
  87. Melanochromis johannii
  88. Moenkhausia columbiana
  89. Micropoecilia bifurca
  90. Nematobrycon palmeri
  91. Nannacara anomala Electric Blue
  92. Nannostomus beckfordi
  93. Nannostomus marginatus
  94. Neolamprologus brichardi
  95. Neolamprologus buescheri
  96. Neolamprologus leleupi
  97. Nothobranchius kilomberoensis
  98. Oryzias woworae
  99. Otocinclus affinis
  100. Paracheirodon axelrodi
  101. Paracheirodon innesi
  102. Paracheirodon simulans
  103. Pelvicachromis taeniatus „Lobe“
  104. Phallichthys quadripunctatus
  105. Poecilia reticulata wild form
  106. Poecilia wingei
  107. Poecilia wingei „Black Silverado“
  108. Poecilia sphenops
  109. Poecilia sphenops Gold molly
  110. Pristella maxillaris
  111. Pseudotropheus crabro
  112. Pseudotropheus demasoni
  113. Pseudotropheus elongatus mpanga
  114. Pseudotropheus saulosi coral
  115. Pseudotropheus socolofi
  116. socolofi albin
  117. Pseudotropheus williamsi
  118. zebra red blue
  119. Puntius conchonius
  120. Rasbora borapetensis
  121. Rasbora heteromorpha
  122. Steatocranus casuarius
  123. Tanichthys albonubes
  124. Tanichthys albonubes long fin
  125. Tanichthys micagemmae
  126. leeri
  127. trichopterus
  128. trichopterus sumatranus
  129. Tropheus duboisi
  130. Xiphophorus helleri
  131. Xiphophorus maculatus
  132. Xiphophorus nezahualcoyotl
  133. Xiphophorus variatus
  134. Xiphophorus signum

Bezstavovce (10): 

  1. Caridina japonica
  2. Faunus ater
  3. Marisa cornuarietis
  4. Melanoides tuberculata
  5. Neocaridina heteropoda
  6. Neritina parallela
  7. Neritina turrita
  8. Neritina zebra
  9. Pomacea bridgesi
  10. Tylomelania sp. Orange

Vodné rastliny (177), ktoré som pestoval v nedávnej minulosti (62), uvádzam pri nich ako sa im darí:

  1. Alternanthera liliacina – dobre
  2. Alternanthera reineckii `Pink Roseafolia` – dobre
  3. Alternanthera reineckii „Rosanervig“ – dobre
  4. Alternanthera splendens – dobre
  5. Ammania gracilis – výborne
  6. Ammania senegalensis – výborne
  7. Ammania sp. Bonsai – dobre
  8. Anubias angustifolia – slabo
  9. Anubias barteri – dobre
  10. Anubias barteri „Coffeifolia“ – výborne
  11. Anubias gigantea
  12. Anubias hastifolia
  13. gottlebei – dobre
  14. Aponogeton ulvaceus – slabo
  15. Bacopa amplexicaulis
  16. Blyxa japonica – dobre
  17. Bolbitis heudelotii – slabo
  18. Bucephalandra sp. centipede – dobre
  19. Cabomba aquatica
  20. Cabomba piauhyensis – dobre
  21. Crinum calamistratum – dobre
  22. Cryptocoryne affinis – dobre
  23. Cryptocoryne beckettii – dobre
  24. Cryptocoryne hudoroi – dobre
  25. Cryptocoryne parva – výborne
  26. Cryptocoryne petchii – výborne
  27. Cryptocoryne pontederiifolia – dobre
  28. Cryptocoryne spiralis – dobre
  29. Cryptocoryne wendtii „Green“- výborne
  30. Didiplis diandra – dobre
  31. Egeria densa
  32. Echinodorus „Beauty Red“ – dobre
  33. Echinodorus „Indian Red“ – dobre
  34. Echinodorus „Red Flame“ – dobre
  35. Echinodorus „Rubin narrow leaf“ – dobre
  36. Echinodorus argentinensis
  37. Echinodorus horizontalis – dobre
  38. Eleocharis acicularis – slabo
  39. Glossostigma elatinoides – dobre
  40. Hemianthus micranthemoides – dobre
  41. Helanthium tenellum – výborne
  42. Hemianthus callitrichoides – slabo
  43. Hygrophila guyanensis – výborne
  44. Hygrophila pinnatifida – slabo
  45. Hygrophila sp. Araguaia
  46. Lemna minor
  47. Lilaeopsis novae-zelandiae – slabo
  48. Limnophila hippuroides Red – výborne
  49. Ludwigia arcuata × repens – výborne
  50. Ludwigia inclinata `Crystal – dobre
  51. Ludwigia perennis – výborne
  52. Mayaca fluviatilis – dobre
  53. Microsorium pteropus `Windelov` – dobre
  54. Nymphaea lotus „Green“
  55. Nymphaea lotus „Red“
  56. Pogostemom erectus – výborne
  57. Proserpinaca palustris „Cuba“ – dobre
  58. Rotala macrandra – výborne
  59. Rotala najean
  60. Rotala wallichii – výborne
  61. Staurogyne repens – výborne
  62. Vesicularia dubayana – dobre

V minulosti (115):

  1. Alternanthera bettzickiana aurea
  2. Alternanthera bettzickiana red
  3. Alternanthera colorata thin
  4. Alternanthera reineckii
  5. Alternanthera reineckii „Bronzed“
  6. Alternanthera reineckii `Purple`
  7. Alternanthera rubra
  8. Anubias lanceolata
  9. Anubias barteri var. glabra
  10. Anubias congensis
  11. Anubias heterophylla
  12. Aponogeton boivinianus
  13. Aponogeton henkelianus
  14. Aponogeton longiplumosus
  15. Aponogeton madagascarensis
  16. Aponogeton undulatus
  17. Bucephalandra sp. achilles
  18. Bucephalandra sp. brownie blue
  19. Bucephalandra sp. godzilla
  20. Bucephalandra sp. lamandau green
  21. Bucephalandra sp. red biblis
  22. Bucephalandra sp. sanggau mini
  23. Bucephalandra sp. turquoise
  24. Cabomba caroliniana
  25. Ceratophyllum demersum
  26. Ceratopteris thalictroides
  27. Cladophora aegagropila
  28. Crassula helmsii
  29. Crinum natans
  30. Cryptocoryne aponogetifolia
  31. Cryptocoryne eva
  32. Cryptocoryne tropica
  33. Cryptocoryne wendtii „Rubra“
  34. Cryptocoryne wendtii „Tropica“
  35. Cryptocoryne walkeri
  36. Echinodorus „Harbich rot“
  37. Echinodorus „Krapčatnyj“
  38. Echinodorus „Mercedes“
  39. Echinodorus `Kleiner Bär`
  40. Echinodorus `Ozelot Green`
  41. Echinodorus `Ozelot`
  42. Echinodorus `Red Diamond`
  43. Echinodorus `Rose`
  44. Echinodorus `Rubin`
  45. Echinodorus ×barthii
  46. Echinodorus cordifolius
  47. Echinodorus grisebachii (bleherae)
  48. Echinodorus grisebachii `Tropica`
  49. Echinodorus hybr.
  50. Echinodorus latifolius
  51. Echinodorus maculatus
  52. Echinodorus quadricostatus
  53. Echinodorus uruguayensis
  54. Eleocharis parvulus
  55. Eleocharis viviparus
  56. Eusteralis stellata
  57. Fissidens fontanus
  58. Hemianthus callitrichoides sp.“Cuba“
  59. Heteranthera zosterifolia
  60. Hottonia inflata
  61. Hottonia palustris
  62. Hydrocotyle sp. Japan
  63. Hydrocotyle sp. Thailand
  64. Hydrocotyle verticillata
  65. Hydrotriche hottoniflora
  66. Hygrophila angustifolia
  67. Hygrophila corymbosa minima
  68. Hygrophila difformis
  69. Hygrophila polysperma
  70. Hygrophila polysperma „Rosanervig“
  71. Hygrophila polysperma „Sunset“
  72. Hygrophila rubella
  73. Lilaeopsis brasiliensis
  74. Lilaeopsis carolinensis
  75. Limnophila aquatica
  76. Limnophila aromatica
  77. Limnophila sessiliflora
  78. Lindernia rotundifolia
  79. Litorella uniflora
  80. Lobelia cardinalis
  81. Lobelia cardinalis nana
  82. Ludwigia glandulosa
  83. Ludwigia inclinata `Curly
  84. Ludwigia inclinata sp. Cuba
  85. Ludwigia quadricostata
  86. Ludwigia repens
  87. Lysimachia nummularia
  88. Marsilea crenata
  89. Marsilea quadrifolia
  90. Micranthemum umbrosum `Monte Carlo`
  91. Microsorium pteropus
  92. Monoselenium tenerum
  93. Myriophyllum aquaticum
  94. Myriophyllum tuberculatum `Red`
  95. Myriophyllum ussuriense
  96. Nesaea crassicaulis
  97. Nesaea pedicellata
  98. Nymphaea lotus „Rosa“
  99. Nymphoides sp. Taiwan
  100. Pistia stratioides
  101. Plagiomnium affine
  102. Pogostemom helferi
  103. Pogostemom stellata
  104. Ranunculus papulentus
  105. Riccia fluitans
  106. Rotala rotundifolia
  107. Rotala russila
  108. Sagittaria subulata
  109. Salvinia auriculata
  110. Shinnersia rivularis
  111. Utricularia graminifolia
  112. Vallisneria americana
  113. Vallisneria nana
  114. Vallisneria tortissima

Use Facebook to Comment on this Post