Hits: 81463

Akvaristike sa aktívnejšie venujem asi od roku 1990. Svoje prvé ryby som mal asi v roku 1982. Choval odvtedy množstvo rýb, od gurám, tetier, mečoviek, gupiek, skalárov, až po cichlidy, , , , všetko možné. Venujem sa aj trošku akvaristickému spoločenskému životu. Svojho času som bol členom klubu.akva.sk. Okrem toho som zvolával stretnutia v Bratislave, na ktorých sa za cca 3 roky prestriedalo viac ako 200 ľudí. Chodím na výstavy, akvaristické a chovateľské veľtrhy, poznám množstvo akvaristov, chovateľov. Bol som medzinárodný posudzovateľ Poecilia reticulata v rámci a posudzovateľ živorodých rýb. Okrem toho publikujem články, svoje, ale aj články a iných autorov.

Druhové bohatstvo chovaných rýb, kreviet, slimákov v súčasnosti a v minulosti – 135 druhov. 

Momentálne 13 druhov:

  1. Aulonocara sp. OB
  2. Barbus titteya
  3. Labeotropheus trewawasae Thumbi West Red Top
  4. Sweden
  5.  auratus Albino
  6. Nematobrycon palmeri
  7. Otocinclus affinis
  8. Poecilia reticulata
  9. Poecilia wingei „Black Silverado“

V minulosti (123):

  1. pulcher
  2. Amatitlania nigrofasciata
  3. cf. cirrhosus
  4. cf. cirrhosus Albino
  5. Aphyocharax anisitsi
  6. Fire Red
  7. Red
  8. Astatotilapia latifasciata
  9. Aulonocara jacobfreibergi Eureka
  10. Aulonocara sp. „Fire Fish“
  11. Barbus tetrazona
  12. Boehlkea fredcochui
  13. Boraras brigittae
  14. Boraras urophthalmoides
  15. Cichlassoma sajica
  16. Colisa chuna
  17. Colisa labiosa
  18. Blue
  19.  Cobalt
  20. Red
  21. Copadichromis azuereus
  22. Copadichromis borleyi kadango Red Fin
  23. Copadichromis ivory Undu Reef
  24. aeneus
  25. elegans
  26. habrosus
  27. hastatus
  28. julli
  29. nanus
  30. paleatus
  31. paleatus Albino
  32. panda
  33. pygmaeus
  34. Corydoras sp. Black
  35. Corydoras sterbai
  36. Ctenochromis horei
  37. Cynotilapia afra
  38. Cyphotilapia gibberosa
  39. Mpulungu
  40. Cyrtocara moorii
  41. Danio frankei
  42. Dicrossus filamentosus
  43. Girardinus falcatus
  44. Girardinus metallicus
  45. Hemichromis bimaculatus
  46. Hemigrammus rhodostomus
  47. Hemigrammus rodwayi
  48. Hemichromis bimaculatus x lifalili
  49. Heterandria formosa
  50. Hyphessobrycon flammeus
  51. Hyphessobrycon flammeus diamant
  52. Chapalichthys pardalis
  53. Iriatherina werneri
  54. Julidochromis marlieri
  55. Labeotropheus trewavasae rosa
  56. Labidochromis caeruleus
  57. Labidochromis caeruleus Chadagha
  58. Limia melanogaster
  59. Limia tridens
  60. Macropodus opercularis
  61. Marmalade Cat
  62. Maylandia lombardoi
  63. auratus
  64. cyaneorhabdos
  65. Moenkhausia columbiana
  66. Nannacara anomala Electric Blue
  67. Neolamprologus brichardi
  68. Neolamprologus buescheri
  69. venustus
  70. Nothobranchius kilomberoensis
  71. Paracheirodon innesi
  72. Paracheirodon simulans
  73. Pelvicachromis taeniatus „Lobe“
  74. Phallichthys quadripunctatus
  75. Poecilia reticulata
  76. Poecilia wingei
  77. Poecilia sphenops
  78. Poecilia sphenops Gold molly
  79. Pristella maxillaris
  80. crabro
  81. demasoni
  82. elongatus mpanga
  83. saulosi coral
  84. socolofi
  85. socolofi albin
  86. williamsi
  87. zebra red blue
  88. Rasbora borapetensis
  89. Tanichthys albonubes
  90. Tanichthys albonubes long fin
  91. Tanichthys micagemmae
  92. Trichogaster leeri
  93. Trichogaster trichopterus
  94. Trichogaster trichopterus sumatranus
  95. helleri
  96. maculatus
  97. nezahualcoyotl
  98. variatus
  99. signum
Čítaj príspevok  Pseudotropheus saulosi

Bezstavovce (10): 

  1. Caridina japonica
  2. Faunus ater
  3. Marisa cornuarietis
  4. Melanoides tuberculata
  5. Neocaridina heteropoda
  6. Neritina parallela
  7. Neritina turrita
  8. Neritina zebra
  9. Tylomelania sp. Orange

Vodné (177), ktoré pestujem v súčasnosti (62), uvádzam pri nich ako sa im darí:

  1. Alternanthera liliacina – dobre
  2. Alternanthera reineckii `Pink Roseafolia` – dobre
  3. Alternanthera reineckii „Rosanervig“ – dobre
  4. Alternanthera splendens – dobre
  5. Ammania gracilis – výborne
  6. Ammania senegalensis – výborne
  7. Ammania sp. Bonsai – dobre
  8. Anubias angustifolia – slabo
  9. Anubias barteri – dobre
  10. Anubias barteri „Coffeifolia“ – výborne
  11. Anubias hastifolia
  12. gottlebei – dobre
  13. ulvaceus – slabo
  14. Bacopa amplexicaulis
  15. – dobre
  16. Bolbitis heudelotii – slabo
  17. Bucephalandra sp. centipede – dobre
  18. Cabomba aquatica
  19. Cabomba piauhyensis – dobre
  20. Crinum calamistratum – dobre
  21. affinis – dobre
  22. beckettii – dobre
  23. hudoroi – dobre
  24. parva – výborne
  25. petchii – výborne
  26. pontederiifolia – dobre
  27. spiralis – dobre
  28. wendtii „Green“- výborne
  29. Didiplis diandra – dobre
  30. Egeria densa
  31. Echinodorus „Beauty Red“ – dobre
  32. Echinodorus „Indian Red“ – dobre
  33. Echinodorus „Red Flame“ – dobre
  34. Echinodorus „Rubin narrow leaf“ – dobre
  35. Echinodorus horizontalis – dobre
  36. – slabo
  37. Glossostigma elatinoides – dobre
  38. Hemianthus micranthemoides – dobre
  39. – výborne
  40. – slabo
  41. Hygrophila guyanensis – výborne
  42. Hygrophila pinnatifida – slabo
  43. Hygrophila sp. Araguaia
  44. Lemna minor
  45. Lilaeopsis novae-zelandiae – slabo
  46. Limnophila hippuroides Red – výborne
  47. Ludwigia arcuata × repens – výborne
  48. – dobre
  49. Ludwigia perennis – výborne
  50. Mayaca fluviatilis – dobre
  51. Microsorium pteropus `Windelov` – dobre
  52. Nymphaea lotus „Green“
  53. Nymphaea lotus „Red“
  54. Pogostemom erectus – výborne
  55. Proserpinaca palustris „Cuba“ – dobre
  56. – výborne
  57. Rotala wallichii – výborne
  58. Staurogyne repens – výborne
  59. – dobre
Čítaj príspevok  Šampionát terčovcov v Duisburgu

V minulosti (115):

  1. Alternanthera bettzickiana aurea
  2. Alternanthera bettzickiana red
  3. Alternanthera colorata thin
  4. Alternanthera reineckii
  5. Alternanthera reineckii „Bronzed“
  6. Alternanthera reineckii `Purple`
  7. Alternanthera rubra
  8. Anubias lanceolata
  9. Anubias barteri var. glabra
  10. Anubias heterophylla
  11. boivinianus
  12. henkelianus
  13.  longiplumosus
  14. madagascarensis
  15. undulatus
  16. Bacopa caroliniana
  17. Bucephalandra sp. achilles
  18. Bucephalandra sp. brownie blue
  19. Bucephalandra sp. godzilla
  20. Bucephalandra sp. lamandau green
  21. Bucephalandra sp. red biblis
  22. Bucephalandra sp. sanggau mini
  23. Bucephalandra sp. turquoise
  24. Cabomba caroliniana
  25. Ceratophyllum demersum
  26. Ceratopteris thalictroides
  27. Cladophora aegagropila
  28. Crassula helmsii
  29. Crinum natans
  30. aponogetifolia
  31. eva
  32. Cryptocoryne wendtii „Rubra“
  33. Cryptocoryne wendtii „Tropica“
  34. Echinodorus „Harbich rot“
  35. Echinodorus „Krapčatnyj“
  36. Echinodorus „Mercedes“
  37. Echinodorus `Ozelot Green`
  38. Echinodorus `Ozelot`
  39. Echinodorus `Red Diamond`
  40. Echinodorus `Rubin`
  41. Echinodorus ×barthii
  42. Echinodorus cordifolius
  43. (bleherae)
  44. `Tropica`
  45. Echinodorus latifolius
  46. Echinodorus quadricostatus
  47. Eleocharis parvulus
  48. Eleocharis viviparus
  49. Eusteralis stellata
  50. Fissidens fontanus
  51. sp.“Cuba“
  52. Hottonia inflata
  53. Hottonia palustris
  54. Hydrocotyle sp. Thailand
  55. Hydrocotyle verticillata
  56. Hygrophila polysperma
  57. Hygrophila polysperma „Rosanervig“
  58. Hygrophila polysperma „Sunset“
  59. Limnophila sessiliflora
  60. Litorella uniflora
  61. Lobelia cardinalis
  62. Lobelia cardinalis nana
  63. Ludwigia inclinata sp. Cuba
  64. Ludwigia repens
  65. Marsilea crenata
  66. Marsilea quadrifolia
  67. Microsorium pteropus
  68. Monoselenium tenerum
  69. Myriophyllum tuberculatum `Red`
  70. Myriophyllum ussuriense
  71. Nesaea pedicellata
  72. Nymphaea lotus „Rosa“
  73. Nymphoides sp. Taiwan
  74. Plagiomnium affine
  75. Pogostemom helferi
  76. Riccia fluitans
  77. Rotala russila
  78. Sagittaria subulata
  79. Utricularia graminifolia
  80. Vallisneria americana
  81. Vallisneria nana
  82. Vallisneria tortissima

Use Facebook to Comment on this Post